SIGNATURE VIOLINS - Instrumenty, które dają nową jakość i nowe możliwości

Nowa linia instrumentów naszej pracowni obejmująca swym zakresem skrzypce – dokladnie 4 starannie wybrane modele - Guarneri del Gesu, Antonio Stradivari, Giovanni Battista Guadagnini i Carlo Bergonzi.

Każdy z czterech modeli zachowuje swój oryginalny charakter. Bezpośrednio nawiązuje do instrumentów starowłoskich mistrzów zarówno w ogólnej koncepcji, formie jak i pod względem stylistycznym. Nie zapominamy oczywiście o dźwięku, który jest bardzo subiektywnym odczuciem ale musi zostać zdefiniowany na pewnym określonym poziomie.

Dlaczego powinieneś poznać skrzypce Bobak Violino Signature?

SIGNATURE VIOLIN

Skrzypce wykonywane są przez lutnika naszej pracowni pod czujnym okiem mistrza. Najistotniejsze elementy konstrukcyjne, detale oraz lakier zostają wykończone przez Grzegorza Bobaka, który odpowiada za finalny wygląd i brzmienie instrumentu. Każdy instrument zbrojony jest osobiście przez Grzegorza, co również sprawia, że może firmować ten projekt swoim nazwiskiem.

NIEPOWTARZALNY CHARAKTER

Nie są to kopie ale każdy instrument silnie nawiązuje do swojego pierwowzoru. Korespondują z oryginałami zarówno pod względem formy, budowy, wymiarów jak i pod względem stylistycznym. Dzięki temu zyskują swój niepowtarzalny charakter i pozwalają myśleć jak o starowłoskim instrumencie. Drewno użyte do budowy skrzypiec jest odpowiednio sezonowane i starannie dobrane do każdego instrumentu. Zawsze jest to materiał najwyższej jakości.

KARTKA ROZPOZNAWCZA & CERTYFIKAT

Każdy z czterech modeli posiada własną, oryginalną kartkę rozpoznawczą. Określa to w pewien sposób instrument i sprawia, że jest bardziej przyjazny i mniej anonimowy. Certyfikat poświadczający autentyczność skrzypiec zawiera dokładny opis, wymiary oraz zdjęcia instrumentu.

PRZYSTĘPNA CENA

Nasz projekt skierowany jest głównie do młodych, zdolnych muzyków, studentów, ludzi zaczynających swoją zawodową karierę. Rozumiejąc waszą pasję oraz wymagania a z drugiej strony pewne ograniczenia - postanowiliśmy wyjść temu na przeciw.

Inspiracja. Poznaj historię starowłoskich mistrzów z 18 wieku.

Zdjęcia prezentują skrzypce Bobak Violino Signature

Giovanni Battista Guadagnini

Człowiek w ciągłym ruchu, w poszukiwaniu własnego „artystycznego” ja, które mogło by określić jego pracę i nadać jej sens. Piacenza, Milano, Cremona, Parma, Torino to miasta w których przyszło mu działać i żyć. Chciał nawiązywać do dzieł starych rodzin z Cremony a jednocześnie być inny, rozpoznawalny – czy mu się udało...? Dzisiaj aspiruje i słusznie do grona jednego z najwybitniejszych włoskich mistrzów, a jego styl jest bardzo charakterystyczny, niepowtarzalny.

Guarneri del Gesù

W ciągu swojego stosunkowo krótkiego i owianego tajemnicą życia pracował z niespotykana pasją i determinacją. Niestety do naszych czasów przetrwało niewiele ponad 100 jego instrumentów. Każdy z nich jest inny i niepowtarzalny – zwłaszcza te z ostatniego okresu życia. Poprzez swoją oryginalną stylistykę i asymetrię wydają się być wręcz organiczne w swojej formie. Ogromna siła i moc dźwięku jego skrzypiec zaskakuje do dzisiaj.

Swój przydomek zawdzięcza zakonowi jezuitów, który wywarł ogromny wpływ na sztukę całej ówczesnej europy.

Antonio Stradivari

Jako dziecko pobierał lekcje rysunku u architekta. Pracował zgodnie z duchem renesansu. Wszystkie modele, otwory rezonansowe, szablony do swoich dzieł kreślił na zasadach geometrycznych, w oparciu o naukę matematyki, o czym mogą świadczyć licznie zachowane rysunki.

Już za życia stał się legendą a jego instrumenty cechuje doskonała harmonia, piękno i elegancja – czy można określić to wszystko jednym słowem, tak – Stradivari.

Carlo Bergonzi

Prawdopodobnie jeden z tajemniczych uczniów Stradivariego. Co ciekawe, eksperci zwracają uwagę zarówno na podobieństwa jak i zdecydowane różnice, które można zauważyć w sposobie wykonania instrumentów w odniesieniu do tych dwóch wybitnych lutników. Z całą pewnością uwagę zwraca jego dbałość o szczegóły, płynna linia i przede wszystkim lakier. Dzisiaj Bergonzi wychodzi z cienia swojego mistrza, o czym mogą świadczyć co raz wyższe ceny jakie osiągają jego instrumenty.

Signature Instruments

Folder do pobrania (PDF document)

> pobierz <
< powrót